Hikayemiz

Hikayemiz 1999 yılında ilk köpeğimiz olan Robin (Golden Retriever) ile başladı. Robin 1 yaşındayken eğitime yolladığımız ve daha sonradan aile dostumuz olan Ali Muhsinzade bize, el yapımı, deriden özel bir tasma hediye etti. Bu tasmanın diğer tasmalardan farkı, tamamen gerçek deriden yapılmasından dolayı Robin’in boynunu rahatsız etmeyecek ve zamanla, onun vücudunun bir parçası haline gelecek olmasıydı. Aradan geçen 17 yılın sonunda Robin ile tasması bir bütün olmuştu ve 2015 yılının Mayıs ayında Robinimizi kaybettik.

Fotoğrafını ve 17 senelik tasmasını çerçeveletip, evimizin en güzel yerine astık. 2019 yılında hayatımıza, yeni bir aile üyesi Pablo (Jack Russell) katıldı. Hayalimiz, ona da Robin’in sahip olduğu o özel, eşsiz tasmayı bulmaktı. Aylar süren arayışlarımızdan hiçbir sonuç alamadık. Alternatiflerin hiçbiri içimize sinmiyordu. Neden biz üretmeyelim dedik ve en sonunda kendi yorumumuzla tasarladığımız eşsiz el yapımı tasmamızı üretmeye başladık.

 

Récolte’m Eylül 2016’da Bahar Okyar tarafından kurulan, doğal hayattan uzak yaşayan şehir insanına, toprakla bağ kurmasını sağlamak amaçlı oluşturulmuş deneyim de içeren bir eğitim modelidir.

Dünyanın çeşitli bağ alanlarında yer alan eğitim paketleri hazırlıyoruz. Bu eğitim paketleri ile Récolte’m, yıl boyunca bağdaki tüm serüveni yaşamanızı ve uygulamalı eğitimlerle deneyimlemenizi, bu sayede bir bağ sahibi gibi hissetmenizi sağlıyor. Gerek kendinizin gerek çocuklarınızın yaşayabileceği bu serüven ile Récolte’m size şehir hayatı içindeyken, doğal hayatla bir köprü kurabilmenizi hedefliyor.